REKLAAM
 
Poliitika (Anekdoot)
Keda valid? (kolonel-hans.blogspot.com)
ETV küsitles enne Riigikogu valimisi vanalinnas inimesi nende valimiseelistuste kohta. Reporter peatas kaks meest ja küsis; “Kas te valite pähklinäkse või kohukesi?”
“Ma ei vali kumbagi”, vastas esimene mees. “Ma ei tunne neid.”
„Ma ei vali ka kumbagi, tunnen neid kõiki liiga hästi“, vastas teine mees. (Hannes Toomsalu)
 
Poliitika (Anekdoot)
Vabaduse platsil
Mees, hullunud vaade silmis, seisab keset Vabaduse platsi ja karjub: „Valitsus on korrumpeerunud, valitsus on …!“ Peagi on kohal politsei, paneb mehe käed raudu ja hakkab teda ära viima. „Pidage“, karjatab mees. „Ma ju ei öelnud milline valitsus!“ „Kas tahad meid lollitada“, mühatab üks politseinikest. „Nagu me ei teaks, et siinkandis on üksnes üks korrumpeerunud valitsus!“ (Hannes Toomsalu)
 
Poliitika (Anekdoot)
Pressikonverents
Poliitik soovib avalikkust teavitada sellest, et ta kandideerib presidendiks ning korraldab pressikonverentsi, samas on just ilmunud tema eelmise sekretäri poolt kirjutatud kõmuline raamat.
Ajakirjanik: "Raamatus kirjutatakse, et teil on väike peenis. Kuidas seda kommenteerite?"
Poliitik vastab irooniliselt: "Aga äkki on mu endisel sekretäril hoopiski liiga suur suu?" (Sõbralt kuuldud)
 
Poliitika (Anekdoot)
Töökuulutus
Töökuulutus:
MuPo kuulutab välja konkursi uue juhataja leidmiseks. Nõudmised kandidaadile: eelnev töökogemus jõustruktuurides, väga hea pealtkuulamistehnika avastamise oskus, väga hea altkäemaksu võtmise oskus. Tulemuspalk. (Sõbralt kuuldud)
 
Poliitika (Anekdoot)
Mina usun
Nõunik läheb linnapea juurde ja ütleb; "Härra linnapea. Ma usun, et Te ei ole demagoog ja valetaja. Kuid mis loeb minu arvamus sadade tuhandete arvamuse vastu..." (Hannes Toomsalu)
 
Poliitika (Kõnekäänd)
Õhk ja lubadused
Õhk on täis valimisloosungeid ja valimisloosungid on täis õhku! (Janek Luts)
 
Poliitika (Kild)
Teenetemärk hundile
Stseen "Pehmetes ja karvastes":
Hunt läheb Toomaselt teenetemärki nõutama, et näed, pangamees sai teenetemärgi ainult selle eest, et ta on hunt, tahan ka saada.
Toomas vastab nipsakalt: "Aga vahe on selles, et tema on Wolf, aga sina oled volk. Said aru erinevusest?"
Hunt: "Ei saanud, murrame ju ühtemoodi (pikk mõttepaus) tööd teha."
Toomas: "Tule taevas appi!"
 
Poliitika (Anekdoot)
Edu alus
Saaremaa mehe ettevõtmised läksid järjest rappa ja firmad pankrotti. Naise soovitusel astus ta parteisse ja hakkas seal kõikide üllatuseks kiiret karjääri tegema. Jõudis lausa Tallinnasse ministeeriumi etteotsa välja. Sõpradele rääkis napsuklaasi taga: "Minu edu saladus- see on teadmine, et tegevus, mis erasektoris pankrotti viib, toodab avalikus sektoris ainult respekti!"
 
Poliitika (Anekdoot)
Toompeal
Toompeal hakkab mees autot parkima. Juurde astub politseinik:
"Kodanik, siin ei tohi parkida! Siin on valitsuse hoone ja peaminister isiklikult on majas!"
"Sest pole midagi! Mu autol on hea valvesüsteem!" (Klemet Kivisild)
 
Poliitika (Anekdoot)
Sõprade kohtumine
Vanad koolivennad saavad kokku ja räägivad oma endistest klassikaaslastest. “Kas tead, et Aadu kandideeris Riigikokku 2007 aastal”, päris esimene.
”Kas tõesti”, imestab teine. ”Millega ta nüüd tegeleb?”
”Mitte millegagi”, vastab esimene. ”Ta valitigi Riigikogusse!” (Hannes Toomsalu)
 
Poliitika (Anekdoot)
Rusikaga lauale
Erukolonel põrutas enne valimisi rusikaga lauale: "Vaadake Riigikogu ja valitsust - laiskus, mittemidagitegemine, korruptsioon, onupojapoliitika! Mina kandideerin järgmistel valimistel!"
"Et see lõpetada?" uudistab sõber
"Et sellest osa saada!" (Jaano Vija)
 
Poliitika (Anekdoot)
Infokiosk
Maia näoga meespensionär seisab Pärnus Port Artur 2 kaubanduskeskusesse paigaldatud Reformierakonna infokioski ees ja vaatab pornofilmi. Noor siresäärne daam astub ligi ja ütleb punastades, et me väga vabandame, et te meie erakonda tutvustava materjali asemel sellist kõlvatust vaatama peate. Pensionär vaatab imestunult neiule otsa ja ütleb: "Mis kõlvatus? Võid kindel olla, et see on parim valimisreklaam, mida siiani näidatud on!"
 
Poliitika (Tsitaat)
Ja siit ta tuleb – pangapõrgu ((:)kivisildnik, Õhtuleht)
Orjus on eesti kultuuri ja identiteedi suurem ja parem osa. Võta eestlaselt orjus ära ja järele jääb ainult paha hais. ((:)kivisildnik, artikkel veebiaadressil)
 
Poliitika (Anekdoot)
OECD delegatsioon
Eesti riigijuhid tahavad näidata meid arenenud riigina ja üritavad Eestist teha iga hinna OECD liiget. OECD ei taha aga vedu võtta ja nii kutsub Ansip Eestisse OECD kõrgetasemelise delegatsiooni, et need oma silmaga saaks veenduda, et me oleme kõrgelt arenenud riik.
Delegatsioonile näidatakse traditsioonilisi asju- nn e-valitsusistungit, Ansip räägib püüdlikult Skype telefoniga. OECD delegatsiooni liikmed aga haigutavad demonstratiivselt ja ütlevad, et 10 aastat tagasi oleks see kõik innovatiivne olnud.
Delegatsiooni esindaja avaldab hoopis soovi, et nad läheksid mõnda kaubanduskeskusse ja küsiksid ise inimestelt, mis nad elust Eestis arvavad.
Eesti pool on paanikas, aga mis teha, tuleb see soov täita. Vastumeelselt sõidetakse kaubanduskeskuse ette ja hakatakse sissepääsu poole liikuma. Järsku sõidab sinisele invaliidikohale luksuslik Mercedes-kabriolett ja autost astuvad välja kaks solaariumis üleküpsetatud blondiini.
OECD esindajad elavnevad ja üks neist küsib ette ja taha vabandades blondiinidelt inglise keeles, et mis haigusi daamid põevad, et neil on õigus parkida invaliidide kohale.
Blondiinid võtavad kogu oma ingliskeelse sõnavara appi ja hakkavad lendama erinevad fuck sõnad.
OECD delegatsiooni liikmed on sõnatud ja ütlevad, et nende missioon on lõppenud, sest kui meil vaimuhaigete eest hoolitsetakse nii hästi, et riik võimaldab neil Mercedeseid osta ja viimase malli järgi riides käia, siis peab selle riigi elatustase küll ülikõrge olema ja OECD liikmeks saamine pole mingi probleem. (Sõbralt kuuldud)
 
Poliitika (Anekdoot)
Rahvuspüha
Osama bin Laden külastab selgeltnägijat ja küsib, et millal ta sureb.
Selgeltnägija: "Sa sured Ameerika Ühendriikide rahvuspühal..."
Osama bin Laden: "Millisel rahvuspühal täpsemalt?"
Selgeltnägija: "See päev, millal teid tapetakse, ongi Ameerika Ühendriikides rahvuspüha..." (Sõbralt kuuldud)
REKLAAM