REKLAAM
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Presidendivalimised Venemaal
Venemaa Keskvalimiskomisjon teatab: Venemaa 2012 aasta presidendivalimistel paigutatakse kõikidesse valimisjaoskondadesse kaks kasti: üks on Vladimir Putinile antud häälega sedelite jaoks ja teine on äravisatud sedelite jaoks... (Sõbralt kuuldud)
 
Poliitika ((L)ibauudised)
IRL-i vapiloom
Parandamaks oma kuvandit avalikkuse silmis, otsustas IRL korraldada konkursi erakonna vapilooma selgitamiseks. Konkursi tingimuste järgi pidi see elusolend olema hirmuäratav, suure isu ja lühikese mäluga. Lõppvooru jõudsid kolm kandidaati- haug, koha ja lõhe. Koha ei sobinud, sest IRL-i poliitikutel pole kombeks skandaalide ajal oma kohast loobuda. Lõhe küll sümboliseeriks hästi IRL-i olemust, kuid lõhede võime tulla kudema oma kodujõkke ei viita viletsale mälule ning ainult koju kudema tulemine pole eriti isamaaline akt. Seega võitis suure häälteenamusega haug- elab isamaal, täitmatu isuga sööb kodumaist väiksemat kala ning tema viletsa mälu kohta on kasutusel lausa väljend "haugimälu".
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Nimemuutus
Arvestades rahva väga kriitilist reaktsiooni plaanile anda demokraatia arendamise sihtasutuste sildi all (DASA) parlamendierakondadele 900000 eurot, otsustasid parlamendierakonnad üksmeelselt, et edaspidi kirjutatakse seadusesse, et raha läheb partokraatia arendamise sihtasutustele (PASA). Plaanide järgi peaks igale PASA-le jaguma vähemalt 200000 eurot. (Sõbralt kuuldud)
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Alandame piirkiirust
Eesti Vabariigi valitsus otsustas, et seoses traagiliste õnnetuste kasvamisega liikluses ja seoses kahanevate eurotoetustega lähiaastatel hakatakse igal aastal meie teedel olevat piirkiirust vähendama 5 kilomeetri võrra tunnis. Seega on aastaks 2016 plaan jõuda kaherealistel maanteedel piirkiiruseni 70 kilomeetrit tunnis. Jürgen Ligi sõnul toob see kindlasti kaasa trahvidest laekuvate summade suurenemise riigieelarvesse. Ta lisas, et paremat osa eestimaalastest see otsus eriti ei mõjuta, sest Tallinnas nagunii kiiresti sõita ei saa ja linnast väljasõitudel on neljarealised maanteed, kus piirkiirus on suviti ikka 110 kilomeetrit tunnis.
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Abistame riigikogulasi!
Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive tegi täna avalduse, kus ta teatas, et sarnaselt Audide ja Volvode müüjatele teevad nad alates juulikuust riigikogulastele elektrienergia eest maksmisel erihinna. Liive ütles, et temal kui alamakstud tippjuhil on raske mõista, kuidas riigikogulased üldse neljakordse keskmise palgaga hakkama saavad. Keskmine allahindlus hakkab olema 20% elektri energia hinnast. "Ma loodan, et see samm juhib tähelepanu meie parlamentääride raskele majanduslikult olukorrale. Banaane nad jõuavad juba osta, aga suurt enamaks raha ei jätku. Uskuge mind, ma tean, millest räägin. Mina tuleksin toime 20000 eurose kuupalgaga, praegune palk tagab vaid vegetatiivse eksistentsi," lisas Liive
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Nobeli rahupreemia
Tänavune Nobeli rahupreemia otsustati anda USA presidendile Barack Obamale. Üks otsustajatest kommenteeris oma otsust nii: "Rahupreemia määramisel sai otsustavaks faktoriks Obama tegutsemine telesaates, mis päädis rahurikkujast kärbse osava vaigistamisega.Obama jaoks oli see väike samm rahulikuma maailma suunas, kuid inimkonna jaoks aga hoopis suureks teenäitamiseks, mida peab tegema, et maailm muutuks rahulikumaks paigaks".
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Seaduse täiendamine
Riigikantselei teatab, et viimase aja sagedased korruptsioonijuhtumid on põhjustanud peaministri pahameele ning riigikantselei töötab hetkel välja korruptsiooniseaduse täiendamise seadust. Seaduse seletuskirja järgi aitab kingituste või tasuta hüvede legaliseerimine vähendada riigis korruptsioonijuhtumite arvu ning parandab oluliselt riigi mainet. Seaduse projektis on määratletud kingituste maksumus ülempiir järgmiselt:
1. Minister ja võimuerakond - kuni 50000 €
2. Kantsler - 40000 €
3. Riigikogu saadik - 30000 €
4. Riigiametnik - 20000 €
5. KOV ametnik - 15000 €
6. Opositsioonierakond - 10000 €
7. Peaminister - kingituse maksumus limiteerimata
Seaduse projekt näeb ette karmi karistust neile, kes selle piiri ületavad. Riigikogu erakonnad tervitavad seaduse projekti ja loodavad, et isegi kui seadus ei kaota korruptsiooni täielikult viib see korruptsioonijuhtumite arvu miinimumini. (Hannes Toomsalu)
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Ajupesu
Eesti Vabariigi valitsus andis välja määruse, mille järgi muutub kõigile töötutele (nii registreeritud kui ka registreerimata) kohustuslikuks osalemine riiklikus ajupesuprogrammis. Valitsuse esindaja sõnul soovitakse töötud inimesed vabastada meedia poolt edastatud väärarusaamadest. "Ajupestud töötud teavad, et on kohatu rääkida ohvritest, mis on toodud euro nimel, ka on nende jaoks tabuteema riigikogulaste palgatõus. Küll aga tunnevad nad siirast vaimustust valitsuse poolt edastatud positiivsete sõnumite üle." lisas valitsuse esindaja.
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Riigikogu maine on kadunud!
Riigikogu otsustas kadunud maine otsimiseks moodustada erikomisjoni. Riigikogu maine läks lõplikult kaduma peale otsust riigikogulaste palgatõusu kohta 2011. aastal. Ühe erikomisjoni liikme sõnul võiks tema minna kadunud mainet otsima ka oma Porschega, paraku aga ei võimalda riigikogulase kasin sissetulek seda kulutust teha. Peale pikaajalist mõttetööd jõudis erikomisjon otsusele, et Riigikogu maine maine teekond on lihtsalt lõplikult lõpuni jõudnud ja eurode eest tuleks kuskilt uus maine asemele osta... (Sõbralt kuuldud)
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Rahvaarv
Valitsuse pressikonverents.
Ajakirjanik: "Väga palju räägitakse inimeste lahkumisest meie riigist. Kas olete nõus, et kui rahvaloendusel selgub, et meie rahvastik on kiirelt kahanenud, siis võib reformierakonna kui pidevalt valitsuses olnud erakonna poliitika läbikukkunuks lugeda. Aitäh."
Andrus: "Kõigepealt niipalju, et küsitlust pole veel läbi viidud ja minu heade tuttavate rahvastikuteadlaste arvates võib Eesti rahvaarv vahepeal isegi kasvanud olla. Innovatiivne e-rahvaloendus võib kriitikutele väga ootamatuid tulemusi anda. Aga kui tuleb välja, et rahvastik ongi kahanenud, siis vaatame asja positiivset külge ka- lahkuvad peamiselt reformierakonda mitte valivad inimesed ja meie populaarsus tõuseb. Ja kui meie populaarsus tõuseb, siis kuidas saab rääkida läbikukkumisest, sest meid toetavad inimesed toetavad ka meie poliitikat. " (Sõbralt kuuldud)
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Raske haigus
Tallinna Psühhoneuroloogiahaigla arsti sõnul on viimasel ajal nende juurde toodud aina rohkem noori parteilasi, kelle puhul võib märgata käitumishäirete kasvu ja arstid on hakanud seda nimetama "kasvanud kommenteerimisvajaduse sündroomiks" Peamisteks haigusnähtudeks on haiglane soov päevad läbi kõike kommenteerida ja kõikjale kommentaare kirjutada, kusjuures raskematel juhtudel esinevad ka psühhoosile omased tunnused, kus oma erakonna juhti peetakse jumala asemikuks maa peal. Arsti sõnul on ravi problemaatiline, sest noorte ajud on parteide poolt nii ajupestud, et väga raske on seda ravida. Ainsaks teadaolevaks efektiivseks raviks on siiani noorte paigutamine valimiste lõpuni tugevdatud režiimiga psühhoneuroloogia dispanserisse, kus neil pole võimalust internetti pääseda, küll aga saavad nad rahustite toel mängida iga päev mängu "mina olen täna juurvili". Arsti sõnul valimiste lõpul kroonilise iseloomuga haiguse sümptomid taanduvad ja noored saavad jälle igapäevaellu tagasi pöörduda.
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Uus lauamäng
Innovatsiooniaasta võimsa lõppakordina saabus müügile uus innovatiivne lauamäng "KAS TUNNED RIIGIKOGULAST?". Mängu idee on lihtne- mängijad peavad kokku viima riigikogulaste pildi ja nime, ekstrapunkte saab ka parteilise kuuluvuse täpse määramise ja ka muude riigikogulastega seotud faktide tundmise eest (majonees, Hummeri omamine jne). Mängu müügist saadud tulu läheb riigikogulaste palga tõstmise toetuseks.
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Looritamine
Eile otsustas riigikogu põhiseaduskomisjon üksmeelselt, et kaitseministeerium, siseministeerium, kaitsevägi ja riigikantselei vajavad ametnike looritamise privileegi. Seoses sellega peavad tulevikus kõik looritamise privileegi kasutavad inimesed kasutama loori ka tööle tulles, töö ajal hoonetest lahkudes ja ka pärast tööd koju minnes. "Vaid niimoodi loori kandes on inimesed kaitstud välisluureteenistuste himurate ja kõlvatute pilkude eest", lisas üks põhiseaduskomisjomi liige.
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Eesti riigiusuks saab eurousk!
Eesti Vabariigi valitsus otsustas algatada uue seaduseelnõu väljatöötamise, mille järgi riik ja religioon ühendatakse ning uueks riiklikuks usuks saab EUROUSK. Valitsusele lähedalseisva isiku sõnul on tegemist ääretult vajaliku sammuga, et veelgi tugevdada usku euro imettegevasse jõusse. Valitsuse tegevuse eesmärgiks on kujundada laiades massides arusaam, et just euro on meie lunastaja ja tema teenäitamisel leiame üles teeotsa, mis viib meid Euroopa viie jõukama riigi hulka. Seoses sellega nimetatakse Eesti Panga peahoone ümber Püha Euro Tulemise Kojaks.
 
Poliitika ((L)ibauudised)
Probleem turistidega
Reformierakonna poliitikule Kalev Lillole teeb suurt muret Venemaa turistide arvu kiire suurenemine ja ta peab seda tõsiseks julgeolekuriskiks. Lillo sõnul on eriti just aastavahetuse paiku saabuvate kümnete tuhandete Venemaa jõukate turistide saabumine tõsine probleem, sest hotellides ei jätku siis kohti teistest maadest tulevatele turistidele. "Kui Venemaa turistid moodustavad rohkem kui 10% hotelli külastajate üldarvust, siis on see tõsine probleem, sest hotellist kostub liiga palju vene keelt," ütles Lillo ja lisas, et valitsus üritab Venemaa turistidehordile edaspidi kätt ette panna, et hoida nii konsulaartöötajaid kui hotellitöötajaid ületöötamise eest.
REKLAAM